DENNÍK ALKOHOLIKA

V živote každej ženy nastane moment, kedy si posedí vo vlastných zvratkoch. Bolo to v období, keď som sa sťahovala z mojej milovanej Prahy späť do Rimavskej Soboty. Veľmi traumatické obdobie, na ktoré sa mi ťažko spomína až do dnes. Dlho som premýšľala, či bolo toto rozhodnutie správne. Teraz viem, že po onom piatku by som sa odsťahovať tak či tak musela.

Večer začal celkom nevinne. S kamarátmi sme sa dohodli, že zájdeme na drink. Ešte som si takticky vzala úplne nové krásne lakované lodičky (viď foto), nové Levisky a sačko. "Nech som dnes za dámu.", hovorím si naivne. Začala som slušne vínkom, postupom času sa do toho priplietol nejaký ten panáčik niečoho tvrdšieho. Potom si spomínam už len na to, ako sa pozerám na tri poháre vína postavené pred sebou a premýšľam, či sú naozaj tri alebo tá operácia očí nestála za tých 900 EUR. 

Zrazu strih.

Občas obraz.

Občas zvuk. 

Väčšinou ani jedno.

Je krásne sobotné ráno. Otváram oči a pomaly sa prebúdzam. Okej, aj keď to nie je moja posteľ, aspoň ju poznám. Tajne dúfam, že som mŕtva alebo som už aspoň na pol ceste k tomu. Čakanie na smrť si ešte znepríjemňujem rozpamätávaním sa na predchádzajúcu noc.

Scéna 1: Jedna z najrušnejších party ulíc v Prahe. Sedím na chodníku a vykonávam crash test mojich nových topánok. Ako si tak nimi spokojne šúcham o betón, premýšľam, ako dlho bude trvať, než mi  ten podpätok odpadne. Celý čas sedím v naozaj výbornom rizote, ktoré som mala na večeru. Bolo tak dobré, že je škoda ho tam nechať. Preto sa ho pokúšam z toho chodníku naškrabať do vreciek a vziať domov. Ale nie no. Len som sa snažila, ako správna dáma, po sebe zahladiť stopy. Očividne ma lepší spôsob ako to urobiť nenapadol. Vlastne ma do dnes prekvapuje, že môj mozog bol schopný v danom stave vytvoriť takýto diabolský plán.

Scéna 2: Rozrážam dvere na taxíku. Zlatý taxikár. Zastavuje mi, aby som sa mohla "vyvetrať". Vlastne prečo zlatý. Urobil to pod hrozbou ďalšieho rizotového útoku.

Ďalej som sa už radšej nerozpamätávala. Budem sa riadiť heslom: "Čo si nepamätám, to sa nestalo." Nanešťastie vždy sa nájde niekto, kto vám to s radosťou pripomenie. 

Ako tak ležím a pomaly prekonávam potreby zmeny identity, pokúšam sa silou mysle premiestniť do kúpeľne. Bohužiaľ neúspešne. Na rad prichádza plán B - zapínam pohon 4x4 a vyrážam. V tom okamihu niesom definitívne rozhodnutá, čo tam plánujem robiť. Tak sa doplazím najprv k umývadlu a začínam si čistiť ten humus v ústach. Medzitým však, ako správna ženská, svoje rozhodnutie mením a otáčam sa smerom k záchodu. Od ďalších nechutných podrobností vás ušetrím. Výnimočne.


V priebehu sekundy na mňa padá strašná únava a tak zatváram dvere na kúpeľni a ustieľam si na rohožke či čo to je. Ako si tak spokojne spinkám, zrazu sa dvere otvoria a môj prehnane aktívny opatrovateľ ma budí. Urazená zbieram posledné zbytky síl a obliekam sa. Zisťujem, že neviem nájsť nohavice. Pýtam sa ho, kde sú. On na mňa pozrie s obrovským odporom ako na vrahyňu šteniatok a odvrkne, že s tou vecou odmietal spať v jednom dome. Do dnes ďakujem Bohu, že podobný postoj nezaujal aj voči mne. Pozerám sa z okna a vidím svoje krásne nové Levisky visieť zo strechy. Nesie mi ich dovnútra a mne v tom momente dochádza, prečo skončili vonku. Očividne sa mi to rizoto podarilo úspešne do tých vreciek narvať. Začínam zvažovať, že domov pôjdem v nohavičkách. 

Všetci máme podobné zážitky. Len normálni ľudia o tom nerozprávajú veľmi radi. A na verejnosti. A asi ani v súkromí. Ja však nie som normálna a nikdy sa už na to hrať ani nebudem. 
Posolstvom tohoto článku je, že alkohol je zloba. Nepite, lebo si zničíte napríklad pečeň. Alebo drahé boty. Občas aj hrdosť. Ale hlavne tie boty. 

Zapamätajte si - neexistuje hanby, ktorú by čas nevyliečil. Ale tie topánky sa mi už zázračne nikdy nespravili.

Na druhej strane žiadne nezabudnuteľné zážitky nezačínajú pri šálke čaju. Iba ak tatranského. 
No nič, influencer zo mňa nebude. Maximálne tak v kategórii bad influence. 
skirt: Reserved // top: HM // shoes: Gino Rossi // earrings: HM


30 komentárov

 1. :D :D to rizoto fakt muselo stat za to (ako tie levisky dopadli? :D)
  Fotky super, ako vzdy, no keby boli nejake z toho vecera, tak by sa to (asi) hodilo viac :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. levisky žijú :D len sa im hanbím pozrieť do očí :D myslíš si, že z toho večera by som bola ochotná zverejniť nejaké fotky? :D:D:D asi nie no...

   Odstrániť
  2. Co do oci, ale do vreciek :D
   Po zverejneni tohto pribehu, si netrufam odhadnut, kde je tvoja hranica ochoty zverejnovania...:D
   Ale kazdopadne super, zasmial som sa :)

   Odstrániť
 2. You look gorgeous!Love the sweater:-)

  http://www.lostindaydreams.com/

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ty fotky jsou skvělé!! Btw. vy máte tolik sněhu??? :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. v jeden deň nám tak krásne nasnežilo, tak som to musela hneď využiť :P

   Odstrániť
 4. Vtipná historka :-D , neříkám , že žádnou podobnou nemám , ale rozhodně nemám koule ji vytáhnout, je fakt, že při sešlostech je můj chlap tahá za mě :-D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. :D:D:D vidíš, ja nemám chlapa, takže musím tieto historky rozprávať sama

   Odstrániť
 5. Krásne fotky… k článku … no ehm.. ja som sa za svoj celý život opila len dvakrát, niekdy som však nemala okno a nikdy to nedopadlo až takto zle… asi mám šťastie no :) Ale v živote to tak chodí, z toho si nič nerob :)
  Caroline

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. teraz neviem, či ťa mám ľutovať alebo ti závidieť :P asi to druhé :D

   Odstrániť
 6. Nádherné fotky !!!

  www.lifemomlucy.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Ty fotky jsou dokonalé :)

  www.ftcfblog.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Bože ty si bohovská! Zbožňujem tvoje články! :D

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Super, tie nohavice s tým rizotom..:DDD Máš pravdu, každý ma nejaký ten trapasík zažitý, dokonca aj tí, ktorí si myslia, že sú úžasní. :D

  Rebelliouslily

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. :D aj ja si myslím, že som úžasná. možno aj kvôli týmto trapasíkom :P

   Odstrániť
 10. Tohle mě pobavilo. Mám podobný zážitek.. nebo dva tři(kdo to počítá) a jsem ráda, že v tom nejsem sama :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. :D:D:D haha tak to teda vidím stejne - tiež som rada, že v tom niesom sama

   Odstrániť
 11. jejda, to je ale zážitok... ja vždy hovorím, že alkohol je veľmi zlá vec! :D musím pochváliť fotky, naozaj krásne ;)

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. je to metla ľudstva..ale občas sa pozametať proste musí :P ďakujeeem :)

   Odstrániť
 12. Hahah pobavilo :D Každý máme nejaký ten trapasík a tak to má byť :D a fotky nádherné!❤ xx

  Simona | l i v e i n f o x w o r l d

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. presne tak inak by bol život nudný :D ďakujem :*

   Odstrániť
 13. Fuu, tak každý má nejaké tie zážitky, aj ja som sa raz opila..mega opila, ale to teda bolo na dedine s partiou :D a niekde na opekacke, nikdy som sa nesundala niekde v meste až tak, že som nevedela kto som, čo som, kde som a ešte by som po sebe zahladzovala stopy po rizote :D

  www.sinnamona.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. neboj sa :D život máš ešte pred sebou..všetko bude :D:D:D

   Odstrániť
 14. Nádherné fotky! bohudík, taky nemám žádnou zkušenost, kdy bych si z večera nic nepamatovala :D.
  Beauty by K.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. niekedy je však lepšie si nepamätať :D alebo sa tak aspoň tváriť :D

   Odstrániť
 15. Jsi frajerka :D. Mě když se něco takovýho stane, tak se snažim zapomenout i to co si pamatuju :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ja som s tým už prestala bojovať :D vždy sa našiel niekto, kto si to pamätal :D

   Odstrániť
 16. Ahahahah, ty jsi kvítko! Úžasné články a k tomu pravdivé :-D Jak tě tvůj opečovatel vůbec pustil dovnitř? A to si tě nikdo od něj v takovém "Stavu" nevšiml? :-D

  OdpovedaťOdstrániť
 17. Miša Bodnarova Dzuriakova1. apríla 2020, 11:14

  To mi je strašne povedome��������

  OdpovedaťOdstrániť